Slider_Top

102. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia


Listen Later

Na Jasnej Górze z udziałem przedstawicieli środowiska medycznego: lekarzy, pielęgniarek, położnych, ratowników, farmaceutów i duszpasterzy, odbyła się 102. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia. Centralnym punktem pielgrzymki była Msza św. na Szczycie Jasnogórskim pod przewodnictwem metropolity wrocławskiego, abp. Józefa Kupnego.

W homilii arcybiskup mówił o chrześcijańskiej nadziei, którą niosą pracownicy służby zdrowia:

https://fiat.fm/wp-content/uploads/2026/05/2026-05-17-abp-Kupny.mp3

„Idąc za Chrystusem, dobrze czyniąc, pełni empatii i miłości wiemy kim jest człowiek”- przypominał abp Kupny:

https://fiat.fm/wp-content/uploads/2026/05/2026-05-17-sluzba.mp3

Przed Eucharystią odczytane zostały listy do uczestników pielgrzymki od prezydenta RP Karola Nawrockiego.

Podczas pielgrzymki został wypowiedziany Akt Zawierzenia Polskiej Służby Zdrowia Matce Bożej. 102. Ogólnopolską Pielgrzymkę Pracowników Służby Zdrowia na Jasną Górę poprzedziły dwudniowe rekolekcje, odbył się również dzień skupienia Sióstr Zakonnych Pielęgniarek i Posługujących Chorym.

Źródło: Biuro Prasowe Jasnej Góry

Źródło fot.: Jasna Góra

...more
View all episodesView all episodes
Download on the App Store

Slider_TopBy