Miért kell mindent elolvasni, mielőtt aláírnánk? És miért tud ez sokszor mégis kellemetlen lenni? Mit jelent, hogy jól tudunk olvasni a sorok között? Fejleszthető valahogyan ez a képesség? Hogyan tanulhat meg beszélni, és válhat íróvá egy siket-vak nő? Milyen tulajdonságok kellenek a gyorsolvasáshoz? Ez tényleg csodaszer? Akkor miért nem tanítják minden iskolában?