Slider_Top

18. Pielgrzymka Wolontariuszy


Listen Later

– Dla nas po Bogu największa miłość to Polska – przypomniał słowa bł. kard. Stefana Wyszyńskiego abp Wacław Depo. Metropolita częstochowski przewodniczył na Jasnej Górze Mszy św. z udziałem uczestników 18. Pielgrzymki Wolontariuszy. Odbywa się ona w ramach Międzynarodowego Roku Wolontariatu.

– Przychodzimy do Maryi po umocnienie w służbie dla innych, uczyć się od Niej miłości bezinteresownej, to też forma integracji duchowej – wyjaśnia cel pielgrzymki Grzegorz Nienartowicz, prezes Fundacji Ku Pełni Życia z Częstochowy, która jest organizatorem spotkania:

https://fiat.fm/wp-content/uploads/2026/05/2026-05-29-przyszlosc.mp3

– Dla mnie to jest coś wielkiego, kiedy mogę sprawić uśmiech na twarzy drugiego człowieka – twierdzi Monika. Zauważa, że wolontariat to same plusy, „z małym minusikiem”

https://fiat.fm/wp-content/uploads/2026/05/2026-05-29-razem.mp3

W Pielgrzymce bierze udział ponad 120 wolontariuszy, zwłaszcza skupionych przy szkołach, parafiach czy różnych organizacjach pozarządowych z Częstochowy, Borowego, Lublińca, Pawonkowa i Rębielic Królewskich.

Źródło: Jasna Góra

...more
View all episodesView all episodes
Download on the App Store

Slider_TopBy