Slider_Top

Abp Wojda w uroczystość Królowej Polski


Listen Later

Na Jasnej Górze z udziałem polskich biskupów odbyły się główne uroczystości ku czci Matki Bożej Królowej Polski. To jeden z największych odpustów gromadzących tysiące pielgrzymów. Mszę św. o godz. 11:00 celebrował przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Tadeusz Wojda. W homilii przypomniał, że Maryja wzywa nas do powrotu do wiary głęboko zakorzenionej w naszej historii:
https://fiat.fm/wp-content/uploads/2026/05/2026-05-02-wiara.mp3

Abp Wojda przypomniał, że szczególnym umocnieniem więzi były Jasnogórskie Śluby Narodu złożone siedemdziesiąt lat temu przez kard. Stefana Wyszyńskiego. Podkreślił, że Śluby były nie tylko narzędziem wielkiej odnowy duchowej Narodu, lecz także wydarzeniem o ogromnym znaczeniu społecznym:

https://fiat.fm/wp-content/uploads/2026/05/2026-05-02-jednosc.mp3

Przewodniczący Episkopatu wskazał, że przychodzimy na Jasną Górę, bo Maryja daje nam zrozumienia, że w zmaganiu się z tym, co trudne, nie jesteśmy sami:

https://fiat.fm/wp-content/uploads/2026/05/2026-05-02-abp-Wojda.mp3

Podczas Sumy Pontyfikalnej ponowiono Milenijny Akt Oddania Polski w Macierzyńską Niewolę Miłości. Tegoroczne uroczystości wpisują się w kilka ważnych rocznic: 370. rocznicę Ślubów Lwowskich króla Jana Kazimierza, 70. rocznicę Jasnogórskich Ślubów Narodu oraz 60. rocznicę aktu oddania narodu w opiekę Maryi dokonanego przez kard. Stefana Wyszyńskiego.

Homilia abp. Wojdy:

https://fiat.fm/wp-content/uploads/2026/05/homilia_abp_wojda.mp3

Za: Biuro Prasowe Jasnej Góry

...more
View all episodesView all episodes
Download on the App Store

Slider_TopBy