Gospodarczy tydzień

Cyfrowi magnaci dzielą rynek


Listen Later

Debiut Space X to nowe rozdanie w AI? Czy to początek nowej ery gospodarczej? Sprzedano tylko 4,2 procent akcji, czyli tylko tyle akcji SpaceX jest w obrocie giełdowym. „To jest jedno z historycznie najmniejszych IPO, jeżeli chodzi o cały udział w wycenie akcji dostępnych na giełdzie" – podkreślił gość Gospodarczego tygodnia Piotr Arak Główny Ekonomista VeloBanku. Cena akcji rośnie, ale nastąpi korekta. Ekspert zwrócił uwagę, że na rynku brakuje spółek AI dostępnych dla inwestorów, co napędza popyt na akcje SpaceX. "Jeżeli chcemy mieć AI w naszym portfelu, to kupujemy Nvidię. Teraz jeszcze jest SpaceX, który obiecuje, że będzie tworzył bazy, centra baz danych na potrzeby rozwoju sztucznej inteligencji w kosmosie" – podkreślał gość Gospodarczego tygodnia.
Kto zarobi na rozwoju AI, czy USA chcą przewodzić w tym wyścigu i jak będzie realny wpływ rozwoju sztucznej inteligencji na gospodarkę i rynek pracy? W najnowszym Gospodarczym tygodniu nie zabrakło też pytań o porozumienie USA – Iran czy rynki odetchną, czy wręcz przeciwnie mamy się czego obawiać.
Zaprasza Marek Tejchman
...more
View all episodesView all episodes
Download on the App Store

Gospodarczy tydzieńBy Radio RMF24