
Sign up to save your podcasts
Or


Czy Bóg oddala się, ponieważ zgrzeszyłem? Ponieważ Go rozgniewałem? Ponieważ dokonałem wyborów, które sprawiły, że jest na mnie wściekły? Tego typu pytania pojawiają się w wiadomościach od słuchaczy wyjątkowo często, szczególnie kiedy czują, że nic w życiu nie idzie po ich myśli. Dzisiejsze pytanie nadeszło od słuchaczki o imieniu Anna. “Drogi pastorze, piszę do ciebie, ponieważ bardzo się obawiam, że utraciłam Boga na zawsze. Byłam bardzo aktywna w naszej społeczności kościelnej i około trzech lat temu naprawdę doświadczyłam radości w Chrystusie. Czułam dary Ducha Świętego i cały czas mówiłam i śpiewałam o Bogu. Później tego roku poznałam mojego, teraz już eks, chłopaka, który powiedział, że bycie tak szczęśliwą i oddaną mojemu kościołowi było urojeniem, i że nie powinnam tak często tam chodzić ani tak uważnie słuchać tego, co jest nauczane w grupie młodzieżowej naszej społeczności. Bałam się, że on mnie zostawi, więc powoli przestałam tak często chodzić do kościoła, śpiewać i modlić się, ponieważ nie chciałam stracić mężczyzny, o którym myślałam, że będzie moim mężem. W czasie kiedy spotykałam się z tym mężczyzną, odwróciłam się od kościoła. Czułam, że Bóg jest na mnie zły i ‘i tak’ nie przyjąłby mnie z powrotem, ponieważ uprawiałam seks przedmałżeński. Byłam również wściekła, kiedy u mojego taty zdiagnozowano raka i ja także miałam problemy zdrowotne. A teraz chce powrócić do Boga, ale obawiam się, że moje serce stwardniało. Czuję ból w klatce piersiowej, kiedy przychodzę do kościoła. Czy jestem zgubiona? Czy jest jakakolwiek nadzieja na moje ponowne odnowienie? Boję się, że zaprzepaściłam coś cennego, czego nie można odzyskać".
Przeczytaj lub posłuchaj tego wywiadu na naszej stronie internetowej: https://www.ewangeliawcentrum.pl/gdy-bog-wydaje-sie-byc-odlegly
Sprawdź inne najnowsze i popularne odcinki Zapytaj Pastora: https://www.ewangeliawcentrum.pl/zapytajpastora
By Ewangelia w CentrumCzy Bóg oddala się, ponieważ zgrzeszyłem? Ponieważ Go rozgniewałem? Ponieważ dokonałem wyborów, które sprawiły, że jest na mnie wściekły? Tego typu pytania pojawiają się w wiadomościach od słuchaczy wyjątkowo często, szczególnie kiedy czują, że nic w życiu nie idzie po ich myśli. Dzisiejsze pytanie nadeszło od słuchaczki o imieniu Anna. “Drogi pastorze, piszę do ciebie, ponieważ bardzo się obawiam, że utraciłam Boga na zawsze. Byłam bardzo aktywna w naszej społeczności kościelnej i około trzech lat temu naprawdę doświadczyłam radości w Chrystusie. Czułam dary Ducha Świętego i cały czas mówiłam i śpiewałam o Bogu. Później tego roku poznałam mojego, teraz już eks, chłopaka, który powiedział, że bycie tak szczęśliwą i oddaną mojemu kościołowi było urojeniem, i że nie powinnam tak często tam chodzić ani tak uważnie słuchać tego, co jest nauczane w grupie młodzieżowej naszej społeczności. Bałam się, że on mnie zostawi, więc powoli przestałam tak często chodzić do kościoła, śpiewać i modlić się, ponieważ nie chciałam stracić mężczyzny, o którym myślałam, że będzie moim mężem. W czasie kiedy spotykałam się z tym mężczyzną, odwróciłam się od kościoła. Czułam, że Bóg jest na mnie zły i ‘i tak’ nie przyjąłby mnie z powrotem, ponieważ uprawiałam seks przedmałżeński. Byłam również wściekła, kiedy u mojego taty zdiagnozowano raka i ja także miałam problemy zdrowotne. A teraz chce powrócić do Boga, ale obawiam się, że moje serce stwardniało. Czuję ból w klatce piersiowej, kiedy przychodzę do kościoła. Czy jestem zgubiona? Czy jest jakakolwiek nadzieja na moje ponowne odnowienie? Boję się, że zaprzepaściłam coś cennego, czego nie można odzyskać".
Przeczytaj lub posłuchaj tego wywiadu na naszej stronie internetowej: https://www.ewangeliawcentrum.pl/gdy-bog-wydaje-sie-byc-odlegly
Sprawdź inne najnowsze i popularne odcinki Zapytaj Pastora: https://www.ewangeliawcentrum.pl/zapytajpastora