Slider_Top

Koncert pasyjny u św. Andrzeja Boboli


Listen Later

„Kto śpiewa, dwa razy się modli” – pisał św. Augustyn. W czwartek, 26 marca, w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Częstochowie-Kiedrzynie odbył się koncert pasyjny w wykonaniu studentów Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Częstochowskiej.

Wielki Post to okres wyciszenia oraz kontemplacji. Czy muzyka może nam w tym pomóc?:

https://fiat.fm/wp-content/uploads/2026/03/1_polacik_26_03_2026.mp3

– mówił ks. kan. dr Łukasz Połacik, dyrektor SMK. Słowa wdzięczności i radości wypowiedział ks. kan. Adam Zyzik, proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli:

https://fiat.fm/wp-content/uploads/2026/03/2_zyzik_26_03_2026.mp3

Koncert pieśni wykonał chór Studium Muzyki Kościelnej, którym dyryguje Małgorzata Kosarga. Jak przyznaje: Koncert pokazał, jak nasi adepci są świetni:

https://fiat.fm/wp-content/uploads/2026/03/3_kosarga_26_03_2026.mp3

Podczas tego wieczoru odbył się również tzw. popis solistów z klas: Adama Mroczka, Przemysława Kmiecia, Marcina Lauzera oraz Kamila Majchrzaka. Wśród wykładowców znalazła się również Renata Lis:

https://fiat.fm/wp-content/uploads/2026/03/5_lis_26_03_2026.mp3

Koncert spotkał się z ciepłym przyjęciem zgromadzonych i był okazją do wspólnego przeżywania muzyki w wyjątkowej, wielkopostnej atmosferze.

 

OY

...more
View all episodesView all episodes
Download on the App Store

Slider_TopBy