Slider_Top

Konferencja Dziekanów w WMSD


Listen Later

We wtorek, 23 czerwca w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie abp Wacław Depo, metropolita częstochowski przewodniczył uroczystej Mszy św. Podczas liturgii neoprezbiterzy otrzymali dekrety kierujące ich do pierwszych parafii posługi duszpasterskiej. W seminarium zgromadzili się również dziekani rejonów archidiecezji oraz kapłani, którzy odebrali nominacje do nowych zadań.

Spotkanie w seminarium miało nie tylko wymiar liturgiczny, ale również organizacyjny. O tym, dlaczego właśnie dziś do Częstochowy przyjechali dziekani poszczególnych rejonów archidiecezji, mówi metropolita częstochowski, abp Wacław Depo:

https://fiat.fm/wp-content/uploads/2026/06/1_depo_23_06_26.mp3

Wtorkowe spotkanie było okazją do podsumowania minionego roku duszpasterskiego i spojrzenia na zadania, które stoją przed Kościołem częstochowskim. Jak przebiegało to spotkanie i jakie były jego najważniejsze punkty wyjaśnił abp Wacław Depo:

https://fiat.fm/wp-content/uploads/2026/06/2_depo_23_06_26.mp3

Po Eucharystii odbyła się konferencja, podczas której kapłani otrzymali dekrety dotyczące nowych miejsc i form posługi. Nominacje obejmowały m.in. funkcje wikariuszowskie, proboszczowskie oraz inne zadania duszpasterskie i administracyjne.

Homilia abp. Wacława Depo:

https://fiat.fm/wp-content/uploads/2026/06/homilia_depo_23_06_26.mp3

 

...more
View all episodesView all episodes
Download on the App Store

Slider_TopBy