Почетак емисије посвећен је ансамблу "Камерата Нови Сад", поводом награде за најбољи оркестар у 2025. коју му је недавно доделила ревија "Музика класика". Шеф овог ансамбла, Марко Милетић, говори о њиховим успесима и репертоару који обухвата релевантна дела класичне литературе, нова дела домаћих и светских аутора, али и кросовер музику коју изводе у сарадњи са угледним солистима других жанрова. Следећа тема јесте минимализам као посебан правац у музици; о његовим карактеристикама и својим настојањима да је приближе домаћој публици, говоре чланови Ансамбла за другу нову музику. На крају емитујемо снимке забележене на концерту трија гитара "СонАрс". Емисију уређује и води Олена Пушкаш