V květnu odstartovala výzva Do práce na kole. Snaží se lidi motivovat k tomu, ať jeden měsíc méně jezdí auty nebo hromadnou dopravu, ale zkusili jet na kole, koloběžce, či jít pěšky. Do letošního 11. ročníku se těsně před koncem registrace přihlásilo na 20 tisíc lidí, což je zatím nejvíc účastníků v historii kampaně. V ní nejde jen o zdravý pohyb či ekologii. Nasbíraná data o trasách cyklistů slouží i městům k plánování dopravy. Třeba v Brně.