Památkáři nesouhlasí s bouráním secesní stavby v městské památkové rezervaci. Nájemní dům číslo 11 v ulici Veveří patří politikům z ODS, která v Brně vládne. Ještě loni byl památkově chráněný, stejně jako asi čtrnáct stovek budov, které kvůli administrativní chybě pozdního zápisu o ochranu přišly. Nedávno to potvrdil i Nejvyšší správní soud. Majitelé domu požádali památkáře o stanovisko k možné demolici domu. Zatímco sami ve vedení města řeší, jak těmto situacím zabránit.