Радіо Накипіло

Два роки оборони Вовчанська


Listen Later

Десятого травня минуло два роки від початку повторного наступу російських військ на півночі Харківщини. Саме на світанку 10 травня 2024 року Вовчанськ опинився під масованими обстрілами, а тисячі людей були змушені терміново евакуюватися. За кілька тижнів місто, яке колись жило й працювало, росіяни перетворили на руїни.
Сьогодні Вовчанськ — це знищені будинки, школи, лікарні й заводи. Офіційно цивільних там не залишилося, хоча місцеві жителі й представники влади кажуть: поодинокі люди досі виживають у місті без світла, води й базових умов для життя.
Попри тотальні руйнування Вовчанськ залишається фортецею. Українські військовослужбовці й далі утримують позиції, використовуючи мережу підземних укриттів, бліндажів і «нір». Лише бійці 57 окремої мотопіхотної бригади за два роки боїв знешкодили понад 18 тисяч російських вояків і взяли в полон майже дві сотні окупантів.
Як сьогодні тримається оборона Вовчанська, якою є ситуація на цій ділянці фронту та що допомагає військовим вистояти — в етері Радіо «Накипіло» говорили з виконувачкою обов’язків начальниці відділення комунікації 57 окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка Русланою Богдан.
...more
View all episodesView all episodes
Download on the App Store

Радіо НакипілоBy Радіо Накипіло