Gospodarka

Głubczyce remontują kolejne budynki komunalne


Listen Later

Gmina Głubczyce będzie remontować kolejne budynki komunalne. Dzięki dofinansowaniu z Banku Gospodarstwa Krajowego lokalny samorząd przeprowadzi termomodernizację i odnowi pięć budynków mieszkalnych. Pierwszy z nich przy ul. Koszarowej ma być gotowy do końca lipca.

- Otrzymaliśmy tzw. premię mieszkaniowego zasobu gminy w wysokości ponad 3,6 miliona złotych. Dzięki tym środkom będziemy mogli przeprowadzić kompleksową termomodernizację - mówi Kazimierz Bedryj, wiceburmistrz Głubczyc.- Będziemy realizować ją etapowo. W tym roku zrealizujemy dwa obiekty. Na pierwszy budynek mamy już wyłonionego wykonawcę. W tym przypadku termomodernizacja zostanie zakończona do końca lipca. Jest to największy nasz obiekt kubaturowo. Wartość w wyniku rozstrzygniętego przetargu wynosi ponad 1,3 miliona złotych. Do końca roku przeprowadzimy także termomodernizację obiektu przy ul. Warszawskiej. Trzy pozostałe budynki zostaną wyremontowane w przyszłym roku.We wszystkich remontowanych budynkach gmina Głubczyce posiada sto procent własności. Koszt całej inwestycji wyniesie ponad 6 milionów złotych.
...more
View all episodesView all episodes
Download on the App Store

GospodarkaBy