'Domykamy dziś symbolicznie termomodernizację pięciu szkół' - mówił Radiu Opole Aleksander Iszczuk, naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Opole, podczas miejskiego podsumowania roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jakuba Kani.
Ratusz wydał na ten cel 21,5 miliona złotych, ale 17,5 miliona pozyskał z Krajowego Planu Odbudowy. W 'siódemce' docieplono stropy i ściany zewnętrzne, są nowe okna i drzwi, także elektryka oraz ogrzewanie. - Myślę, że zadowolone są wszystkie strony - mówi Iszczuk.- Szczególnie jeśli chodzi o nauczycieli, którym poprawiły się warunki pracy, uczniów przebywających w estetycznych warunkach. Nie mówiąc już o szczęściu dyrekcji, która przez kilka lat będzie mieć z głowy jakieś poważniejsze remonty i to jest chyba najistotniejsze. Trochę nowoczesności również tutaj weszło.Zadowolenia i ulgi nie kryje też Liliana Szmigielska, dyrektorka 'siódemki'.- Jest bardzo ładnie, wszystko bezboleśnie nam tutaj przebiegło. To pierwszy raz w 71-letniej historii szkoły z tak potężną inwestycją budowlaną, dlatego bardzo cieszymy się, że już termomodernizacja jest ukończona i daje nam radość. - Oczywiście te szkoły…