Pogadanki

O wyrażaniu złości


Listen Later

Na ile złość i wybór są do pogodzenia? Jeśli złość, to czerwona strefa i działanie z automatu, a decydowanie o sposobach działania to obszar dostępny w strefie zielonej? W tej Pogadance przyglądamy się tej kwestii, która w pierwszym momencie wygląda jak oksymoron.

Co nam pomaga w szukaniu własnych odpowiedzi? Oczywiście kilka pytań :)

  • Po co chcemy konstruktywnie wyrażać złość?
  • Jak zrobić pauzę, jak się zatrzymać?
  • Czy jest zagrożenie zdrowia i życia? Czy ktoś umrze, jak ja 3 minuty poczekam?
  • Co mi pomaga wrócić do stanu wyregulowania?
  • Ile złości wystarczy, żeby była mobilizacja i energia?
  • Czym jest autentyczność w wyrażeniu siebie?
  • Jak to zrobić, by zauważać swoją złość wcześniej?
  • Gdzie w złości jest miejsce na odpowiedzialność?
  • Czy odpowiedzialność jest ciężarem, czy darem?
  • Wspominamy:

    • Emily Nagoski i jej koncepcję domykania cyklu stresowych (polecamy gorąco książkę "Wypalenie");
    • Brene Brown i jej "shitty first draft" - pisany w złości wyrzut wszystkiego, co przychodzi do głowy;
    • Dziękujemy, że z nami jesteście i swoją obecnością wspieracie Pogadanki. Jeśli macie ochotę wesprzeć je także finansowo, zachęcamy do odwiedzin na stronie Sylwii Włodarskiej na Patronite i dorzucenia się do skarbonki.

      Agnieszka&Sylwia



      ...more
      View all episodesView all episodes
      Download on the App Store

      PogadankiBy Agnieszka Stein, Sylwia Włodarska