Každý z nás preferuje jiné způsoby interakce se světem, získávání informací, rozhodování se a využívání času. Každý způsob má své silné a slabé stránky. A tyto odlišné způsoby také ovlivňují, jak komunikujeme. Jak nám znalost našeho temperamentu pomůže k lepší komunikaci? A jak lépe porozumět preferencím druhých lidí a způsobu jejich komunikace, abychom se vyhnuli zbytečným nedorozuměním a zraněním?