Десятого травня минуло два роки від початку повторного наступу російських військ на півночі Харківщини. Саме на світанку 10 травня 2024 року Вовчанськ опинився під масованими обстрілами, а тисячі людей були змушені терміново евакуюватися. За кілька тижнів місто, яке колись жило й працювало, росіяни перетворили на руїни.
Сьогодні Вовчанськ — це знищені будинки, школи, лікарні й заводи. Офіційно цивільних там не залишилося, хоча місцеві жителі й представники влади кажуть: поодинокі люди досі виживають у місті без світла, води й базових умов для життя.
Попри тотальні руйнування Вовчанськ залишається фортецею. Українські військовослужбовці й далі утримують позиції, використовуючи мережу підземних укриттів, бліндажів і «нір». Лише бійці 57 окремої мотопіхотної бригади за два роки боїв знешкодили понад 18 тисяч російських вояків і взяли в полон майже дві сотні окупантів.
Як сьогодні тримається оборона Вовчанська, якою є ситуація на цій ділянці фронту та що допомагає військовим вистояти — в етері Радіо «Накипіло» говорили з виконувачкою обов’язків начальниці відділення комунікації 57 окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка Русланою Богдан.