W świecie szeroko rozwiniętych mediów społecznościowych, z fotografiami spotykamy się na co dzień. Jednak podczas sobotniego wieczoru, 18 kwietnia, goście, którzy przybyli do Pawilonu Wystawowego w Parku im. Stanisława Staszica, mogli spojrzeć na zdjęcia w nieco inny sposób. Wszystko za sprawą wernisażu fotografii autorstwa Jacentego Dędka, częstochowskiego fotografa.
https://fiat.fm/wp-content/uploads/2026/04/1_dedek_18_04_2026.mp3
– mówił Jacenty Dędek. Autor wyraził również głęboką wdzięczność za owocną współpracę z Muzeum Częstochowskim oraz Miejską Galerią Sztuki. Zdradził także, do kiedy będzie można podziwiać jego prace:
https://fiat.fm/wp-content/uploads/2026/04/2_dedek_18_04_2026.mp3
Na wernisażu obecna była dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki, Anna Paleczek-Szumlas:
https://fiat.fm/wp-content/uploads/2026/04/3_paleczyk_szumlas_18_04_2026.mp3
Jacenty jest człowiekiem wyjątkowym. Ma niezwykle dobre oko fotograficzne – powiedziała Anita Grobelak, artystka oraz prezes Regionalnego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Częstochowie:
https://fiat.fm/wp-content/uploads/2026/04/4_grobelak_18_04_2026.mp3
Grobelak zwróciła uwagę, że wystawa doskonale wpisuje się w obchody dwusetnej rocznicy miasta Częstochowy:
https://fiat.fm/wp-content/uploads/2026/04/5_grobelak_18_04_2026.mp3
Grzegorz Skowronek, również częstochowski fotograf, od wielu lat zna autora zdjęć: Jacentego znam od 30 lat. Zawsze zazdrościłem mu jego zdjęć, pracy i spojrzenia na świat – przyznał. Dodał również, że chętnie wróci do muzeum, aby jeszcze zagłębić się w wystawę Dędka:
https://fiat.fm/wp-content/uploads/2026/04/6_skowronek_18_04_2026.mp3
Wystawa Jacentego Dędka to nie tylko prezentacja fotografii, ale także zaproszenie do zatrzymania się i spojrzenia na rzeczywistość z innej perspektywy. Ekspozycję można oglądać w Pawilonie Wystawowym w Parku im. Stanisława Staszica do siódmego czerwca.