W sobotę, 10 stycznia na Jasnej Górze odbyła się XVIII Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców. Tegoroczną dewizą wydarzenia było hasło „Ciebie Boga Wysławiamy”. Mimo częstych podziałów klubowych, kibiców łączy wiara i miłość do Ojczyzny. Pielgrzymka na Jasną Górę jest czasem, w którym zacierają się te właśnie podziały. Podczas pielgrzymki obecny był także Prezydent Rzeczypospolitej, Karol Nawrocki.
– Nikt nie powstrzyma gorących polskich serc, żeby być dzisiaj tutaj i modlić się u stóp Jasnej Góry, u stóp Królowej Polski, Najświętszej Marii Panny, aby pokazać, że tak bardzo kochamy Polskę i wysławiamy Pana Boga – mówił Prezydent Rzeczypospolitej, Karol Nawrocki do kibiców.
https://fiat.fm/wp-content/uploads/2026/01/1_NAWROCKI_10_01_2025.mp3
Prezydent podkreślił także, że na pielgrzymce jest miejsce dla każdego:
https://fiat.fm/wp-content/uploads/2026/01/2_NAWROCKI_10_01_2025.mp3
Karol Nawrocki podziękował także wszystkim kibicom obecnym podczas pielgrzymki:
https://fiat.fm/wp-content/uploads/2026/01/3_NAWROCKI_10_01_2025.mp3
Damian, kibic Ruchu Chorzów zwrócił uwagę, że jest to ważne wydarzenie dla wielu kibiców z całej Polski:
https://fiat.fm/wp-content/uploads/2026/01/4_DAMIAN_10_01_2025.mp3
Pierwsza pielgrzymka kibiców na Jasną Górę odbyła się w 2009 roku. Od tamtej pory kibice corocznie – niezależnie od barw swojego klubu – stają się jedną grupą kibicującą „tej samej drużynie”.
Przemówienie Prezydenta Rzeczypospolitej, Karola Nawrockiego:
https://fiat.fm/wp-content/uploads/2026/01/5_PRZEMOWIENIE_PREZYDENT.mp3