W sobotę, 23 maja, podczas Mszy św. o godz. 19:45 w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Częstochowie, czterech kapłanów – ks. Paweł Caban, ks. Kamil Cudak, ks. Kamil Jastrząb oraz ks. Tomasz Gryl – dziękowało Bogu za dar kapłaństwa. Była to piąta rocznica wypowiedzenia ich osobistego „FIAT”.
https://fiat.fm/wp-content/uploads/2026/05/1_caban_23_05_2026.mp3
– mówił ks. Paweł Caban, wikariusz parafii św. Marcina w Kłobucku. Mszy św. przewodniczył ks. Kamil Cudak, wikariusz parafii św. Jakuba Apostoła w Częstochowie, który wyraził głęboką wdzięczność Panu Bogu za łaskę powołania:
https://fiat.fm/wp-content/uploads/2026/05/2_cudak_23_05_2026.mp3
To jest tak bogata rzeczywistość, że trudno ją wyrazić słowami – powiedział ks. Kamil Jastrząb, wikariusz parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Częstochowie. Duchowny zaznaczył również, co jest najważniejsze w jego życiu:
https://fiat.fm/wp-content/uploads/2026/05/3_jastrzab_23_05_2026.mp3
Ks. Tomasz Gryl, wikariusz parafii Trójcy Przenajświętszej w Bogdanowie, powiedział, że posługa kapłańska jest przepełniona wieloma pozytywnymi emocjami:
https://fiat.fm/wp-content/uploads/2026/05/4_gryl_23_05_2026.mp3
Ks. Tomasz podzielił się również wspomnieniami z dnia święceń, które odbyły się 22 maja 2021 roku:
https://fiat.fm/wp-content/uploads/2026/05/5_gryl_23_05_2026.mp3
Na zakończenie Mszy św. zgromadzeni wierni wspólnie modlili się w intencji jubilatów, prosząc dla nich o potrzebne łaski, siłę oraz wytrwałość w kapłańskiej posłudze. Jubileusz był okazją do dziękczynienia za dar powołania oraz do refleksji nad pięknem służby Bogu i drugiemu człowiekowi.