SlowTime Podcast

SlowTime Podcast

By Slow BudapestHealth & Fitness
Download on the App Store

SlowTime Podcast episodes

  • SlowTime Podcast 32. rész: Mit jelent ma mindfulness-t gyakorolni?
    Tóth Dalmával beszélgetek, akivel a nyári 5 napos mindfulness elvonulásomat fogom közösen vezetni. Dalmával 3 éve beszélgettünk a SlowTime Podcastban utoljára, így ebben a részben az elmúlt időszak és a meditációs gyakorlásunk változásáról és a mindfulness-hez való hozzáállásunkról is lesz szó.
    42 min
  • SlowTime Podcast 26. rész: Hogyan lassítunk mi?
    Legújabb podcastunkban Krajcsó Nelli, Horváth-Hollósi Csilla és Bánosi Eszter, az Anti-határidőnapló Klubunk vezetői beszélgetnek arról, mit jelent számukra a lassítás. A beszélgetésben szó lesz a Klub júliusi programjairól is.
    40 min
  • SlowTime Podcast 25. rész: Konfliktusaink a városban
    Legújabb podcastunkban Krajcsó Nelli, Horváth-Hollósi Csilla és Bánosi Eszter, az Anti-határidőnapló Klubunk vezetői beszélgetnek arról, milyen viszonyban vannak Budapesttel, milyen konfliktusaik vannak a városi létben, illetve mi tölti őket a nyüzsgésen. A beszélgetésben szó lesz a Klub júniusi programjairól is.
    - Kinek mit jelent Budapesten élni, ki az aki ideszületett és ki az, aki beköltöző?
    - Miért érzi egyre inkább azt Eszter, hogy kifelé menne a városból?
    - Tart-e Csilla attól, hogy peremkerületbe költözzenek?
    - Mi volt Nelli első budapesti életes élménye, és miért szereti mindennek ellenére a budapesti belvárost?
    - Mit jelent a környezetpszichológia, és Eszter miről fog beszélgetni júniusi szakértőnkkel, Dúll Andreával?
    - Miért van az, hogy összevitatkozunk köztereken és ragaszkodunk a rossz szomszédhoz?
    - Hogyan segíthet a biztonság fejlesztése magunkban abban, hogyan élünk a kényszerközösségekben?
    - Mit jelent az együttérzés gyakorlása, és miért nem kell semmilyen magasztos dologra gondolni vele kapcsolatban?
    42 min
  • Slowtime Podcast 24. rész: Tudatos odafigyelés másokra
    Legújabb podcastunkban Krajcsó Nelli, Horváth-Hollósi Csilla és Bánosi Eszter, az Anti-határidőnapló Klubunk vezetői beszélgetnek a arról, mi segít abban nekik, hogy oda tudjanak vezetőként figyelni másokra, illetve szó lesz a Klub májusi programjairól is.
    - Hogyan tudunk ott lenni másoknak úgy, hogy közben magunkra is tudunk figyelni?
    - Mi a közös a mindful leadershipben és a slow parentingben?
    - Hogyan vezeti Csilla az 50 fős csapatát, és milyen érzelmi képességek szükségesek ehhez?
    - Mit jelent a mindfulness gyakorlása Csilla számára a „középvezetői présben” és hogyan próbálja megakadályozni a nagy fluktuációt?
    - Hogyan kezeli Eszter az arroganciát, a konfliktusokat az interjúalanyaival? Miért nem lehet idegesen konfliktusokat megoldani?
    - A polivagális elmélet, és a szociális idegrendszer szerepe a konfliktuskezelésben
    - Miért nehéz a perfekcionistáknak egy-egy vitás helyzet Nelli szerint?
    - Mi az együttműködő és az ellenséges harag jellemzője Nelli egyik kedvenc könyve alapján?
    - Miről fog Eszter beszélgetni Fekete Kingával, aki régen érzelmi intelligencia alapú mindfulness tréningeket tartott vezetőknek, most pedig anyukáknak?
    - Mi az a 3 dolog, ami segíti Nellit a csoportok vezetésében?
    39 min
  • SlowTime Podcast 23. rész: Slow kertészkedés, a természet mint erőforrás
    Legújabb podcastunkban Krajcsó Nelli, Horváth-Hollósi Csilla és Bánosi Eszter, az Anti-határidőnapló Klubunk vezetői beszélgetnek a természettel való viszonyukról, slow kertészkedésről és a Klub áprilisi programjairól.
    - Milyen a viszonyunk a tavaszhoz? Miből töltekezünk ilyenkor?
    - A tavasz komplexitása, kettőssége, a szélsőséges változások és hogyan igazodunk mindehhez?
    - Mivel készül Eszter a szakértői beszélgetésünkre, Dóra Melinda Tündével, aki ökokertész és a Kertkaland megalapítója?
    - Hogyan figyeli Csilla, ahogyan ébred a tél után a belső fája? A türelmetlenség és fásultság miért került bele Csilla áprilisi workshopjába?
    - Hogyan segíthet a természet változása a saját belső változásaink elfogadásában?
    - Mit jelent a slow, azaz lassú kertészkedés?
    - Mire törekszik Nelli a saját kertjében és mik a hosszú távú kertészkedős céljai?
    - Ki hogyan használja önismeretre a természetet?
    36 min

About SlowTime Podcast

From the publisher's feed

A SlowTime a Slow Budapest podcastja, ahol a mindfulness-ről, önismeretről és a lassításról beszélget Krajcsó Nelli, mindfulness meditációs tréner, a Slow Budapest vezetője.

More shows like SlowTime Podcast

A Belső idegen podcast Mészáros Imrével by Imre Mészáros

A Belső idegen podcast Mészáros Imrével

0 Listeners