Zona Urbana wróciła po dłuższej nieobecności na Weszło FM. Tematem programu Dariusza Urbanowicza były szeroko rozumiane góry. Zaczęło się od rozmowy z Przemysławem Sobczykiem - rekordzistą trasy Biegu Ultra Granią Tatr, który niedawno dobiegł na drugim miejscu w Tatra Fest Bieg. Mówi o miłości do Tatr, o tym jak zabrać się do biegania po górach. Jeśli chodzi o kolarstwo górskie to ikoną tego sportu jest Maja Włoszczowska, która po raz n-ty zdobyła mistrzostwo Polski w MTB. Co ciekawe zawody odbyły się w... Mrągowie, czyli na Mazurach. Majka jednak jest zakochana (z wzajemnością) w Karkonoszach i właśnie o jeździe w górach opowiada nasza najlepsza kolarka w historii.
W drugiej części audycji na antenie pojawiła się czołowa gwiazda "podniebnych" biegów Magdalena Łączak. Zwyciężczyni jednego z najtrudniejszych biegów ultra - Trans Gran Canarii wystartowała ostatnio w rajdzie rowerowym Wisła 1200, czyli przejechała 1200 km wzdłuż biegu Królowej Polskich Rzek - z Babiej Góry do Gdańska. Na koniec połączyliśmy się z metą Carpatia Divide z Leszkiem i Aleksandrem Pachulskimi - organizatorami (Olek jest też uczestnikiem i zdobywcą III miejsca) wyścigu MTB mierzącego 620 km po polskich górach. Uczestnicy mają do pokonania podjazdy w takiej ilości, że starczyłoby na dwa Everesty!
Zaprasza Dariusz Urbanowicz