Mladý pár Ondřej a Anna z Brna letos budou Vánoce trávit jinak. Utíkají z města, staví si maringotku u lesa na vesnici. A nebudou sobě ani jiným kupovat žádné dárky. Pandemie covidu-19 je přiměla přehodnotit životní priority. A Vánoce tak letos chtějí využít hlavně k tomu, aby se mohli vidět s blízkými, se kterými to celý rok skoro nešlo.