Nowy rok to nowe możliwości dla opolskich przedsiębiorców, ale nie tylko. Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki szykuje kilka naborów, wśród nich „Opolskie stawia na rozwój”, którego celem jest wsparcie młodych osób - uczniów i studentów, którzy pracują lub uczą się w naszym regionie.
- Podnoszenie kwalifikacji jest szczególnie istotne - mówi Robert Węgrzyn, członek zarządu województwa opolskiego. - To znaczy, że osoba, która przeczyta taką ofertę i zapozna się z nią, może poza jakąkolwiek instytucją aplikować o wsparcie i podnosić swoje kwalifikacje pod swoje konkretne potrzeby i wymogi. Wsparcie może wynieść do 9,5 tys. złotych na osobę i będzie można je przeznaczyć na kursy, szkolenia czy studia podyplomowe. Nabór startuje już 2 stycznia. Innym naborem są np. specjalne vouchery dla MŚP. - To dotacje na usługi, które świadczą akredytowane Instytucje Otoczenia Biznesu - mówi Ilona Malińska, wicedyrektor OCRG. - Dofinansowanie na vouchery otrzymają mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które realizują usługi rozwojowe w obszarach związanych z Regionalną Strategią Innowacji. W tym zakresie nasza strategia rozszerzyła się o nową inteligentną specjalizację, czyli sektor ICT, który…