Dwie prudnickie spółki gminy będą miały od stycznia nowych prezesów. Na emeryturę odchodzi Stanisław Polasz zarządzający Zakładem Energetyki Cieplnej. W postępowaniu kwalifikacyjnym na to stanowisko rada nadzorcza wybrała Pawła Kurtasza.
- Sięgamy po menedżera z wysokiej półki - uważa Witold Rygorowicz, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Prudnika. - Był prezesem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, wiceprezesem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Ma przepotężne doświadczenie praktyczne i naukowe. Jest doktorem, inżynierem nauk technicznych, więc również tego, czym zajmuje się ZEC, czyli z dużą swobodą porusza się w takich dziedzinach.Od 2 stycznia prezesem prudnickiego Zakładu Usług Komunalnych będzie 65-letni Piotr Wierzbicki. Zastąpi Władysława Podróżnego, którego odwołała rada nadzorcza, a powodem, jak uzasadniano, nie były kwestie personalne. Piotr Wierzbicki jest mieszkańcem Prudnika, wieloletnim sekretarzem miasta Głuchołazy, a od kwietnia zasiada w radzie nadzorczej spółki ZUK.