Stavební trh vyhlíží příští rok s velkým napětím. Úředníci v praxi vyzkouší nedávno přijatý legislativní a technický bypass, který má problematické digitální stavební řízení opět rozhýbat. Developerům tak nezbývá než čekat. Zato stavitelé silnic a železnic jsou spokojení, protože jejich stavby nově povoluje státní Dopravní a energetický stavební úřad, který pracuje o poznání rychleji než běžné stavební úřady. „Stát si vytvořil vlastní specializovaný úřad, aby mohl efektivněji stavět. A nás developery nechal v tom marastu. To není kritika toho úřadu, to je závist,” postěžoval si generální sekretář Asociace developerů Zdeněk Soudný na prosincové konferenci, kterou pořádala redakce e15.
Záznam ze dvou diskuzních panelů z konference (Ne)postavitelné Česko? Jak dál se stavebním zákonem nabízíme exkluzivně v novém díle REcastu.