Mł. asp. Damian Noga z KP PSP w Staszowie, jeden z najlepszych biegaczy na długich dystansach wśród strażaków i to nie tylko w Polsce, przyznał, że należy do grupy zawodników dla których najważniejsza jest rywalizacja. Nazwał siebie zaawansowanym amatorem. Zdradził, że do pracy dojeżdża samochodem, bo dystans od domu do komendy, to tylko 8 km i to jest zbyt mało na jednostkę treningową. Przed wyjazdem do pracy przebiega zazwyczaj 16 km. Zimą, jeśli warunki są kiepskie do biegania, to trenuje z samego rana w siłowni w Powiatowym Centrum Sportu w Staszowie. Podczas 24 godzinnej służby też znajduje czas na trening w siłowni, tym razem w komendzie.