Grupa Żywiec planuje zakończenie produkcji w zakładzie w Namysłowie. Poinformował o tym burmistrz miasta. W konsekwencji około 100 osób może stracić pracę. Władze miasta i firmy zapowiadają szerokie wsparcie dla pracowników i aktywny udział w rozmowach z potencjalnymi inwestorami.
- Informację o zaprzestaniu produkcji w Namysłowie otrzymałem od przedstawicieli koncernu - mówi Jacek Fior, burmistrz Namysłowa.- Poinformowali mnie o tym, iż wkrótce zaprzestaną produkcji piwa w Namysłowie. Po raz kolejny nasz browar stanie na zakręcie i wierzę, że to tylko zakręt. My wiemy wszyscy, że browar działał od 1321 roku. To po Wieliczce, kopalni Wieliczka, drugie najstarsze przedsiębiorstwo w Polsce, które istnieje i które dalej produkuje. Nie chciałbym, aby pomimo wielu zawirowań historii, ta historia browaru miała się kończyć przy obecnym właścicielu.Burmistrz zapewnił, że zarówno przedsiębiorstwo, jak i lokalne władze, dołożą starań, aby pracownicy zostali objęci wsparciem. Pracę stracić może około 100 osób. - Mam zapewnienie ze strony grupy o tym, jaką opieką objęci zostaną pracownicy. Tutaj rzeczywiście mogę być uspokojonym, że w tej trudnej sytuacji ten pakiet pomocowy…