Rynek pracy stoi dziś otworem dla dobrych i wykształconych specjalistów, a studia techniczne znajdziemy nie tylko na politechnikach. Absolwenci kierunków inżynierskich Wydziału Przyrodniczno-Technicznego na Uniwersytecie Opolskim z powodzeniem mogą znaleźć pracę w instytucjach okołorolnicznych, ale również w urzędach. Aby przybliżyć studentom możliwości podjęcia staży i zatrudnienia, w siedzibie wydziału zorganizowano III Inżynierski Dzień Kariery.
- Właśnie chciałam iść zawsze w takie kierunki naukowe. Takie wydarzenia są bardzo potrzebne, bo ciężko jest zdecydować się w momencie bycia studentem, co chce się robić i w jakim kierunku iść oraz jak się rozwijać dalej - mówi Sara Nowak, studentka III roku biotechnologii. - Jak najbardziej jest praca dla młodych, jest praca w rolnictwie, w doradztwie rolniczym, w laboratoriach - dodaje Weronika Cebula studenta inżynierii środowiska II stopnia. - Kompetencje i tytuł inżyniera jest uznawany na całym świecie, ale same studia są bardziej wymagające od studiów humanistycznych - mówi dr inż. Dariusz Suszanowicz, dziekan Wydziału Przyrodniczo-Technicznego UO. - Jest bardzo wielu młodych ludzi w szkołach średnich, którzy po prostu się boją pójść na studia techniczne nie mając świadomości tego, co to oznacza. Te kierunki, które my prowadzimy jako kierunki inżynierskie, czyli biotechnologia inżynierska, inżynieria…