Po gruntownej przebudowie i zniszczeniach w powodzi z września 2024 roku, droga wojewódzka 407 została dziś (25.03) oficjalnie oddana do użytku.
To trasa między Łącznikiem a Korfantowem, łącząca powiaty nyski z prudnickim. Koszt prac to 6,5 miliona złotych, przy czym 5 milionów pochodziło z budżetu województwa mazowieckiego. - Nie wyobrażam sobie, by nie wspomóc samorządowców w potrzebie i w obliczu kataklizmu - powiedział obecny na otwarciu Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Wśród samorządów i samorządowców to jest podstawowa zasada. Po pierwsze solidarność, po drugie taki system myślenia, pomocniczości, o tym, żeby zawsze w biedzie sobie nawzajem pomagać, więc to dla nas było naturalne. Dla tych dwóch województw, dla dolnośląskiego i opolskiego to były kwoty po 5 milionów. I cieszę się, bo droga naprawdę robi wrażenie. - Jesteśmy wdzięczni naszym kolegom z Mazowsza. Dzięki ich pomocy mamy piękny odcinek trasy wojewódzkiej - mówi Szymon Ogłaza, marszałek województwa opolskiego. - Nie jest to tylko położona nawierzchnia…