Dobitnica Nobelove nagrade za mir je letos novinarka in borka za človekove pravice v Iranu Narges Mohamadí. 51-letna aktivistka treutno prestaja zaporno kazen zaradi - po odločitvi iranskega sodišča - širjenja škodljive propagande. nagrajenka plačala visoko ceno za svoja prizadevanja. Režim jo je aretiral 13-krat, skupno so jo obsodili na 31 let zapora in 154 udarcev z bičem.
Druge teme:
- Voditelji Unije v Granadi na neformalnem zasedanju tudi o širitvi povezave.
- Turški delavci pri drugem tiru delali tudi po 370 ur na mesec. Delavska svetovalnica s kazenskimi ovadbami.
- Slovenski odbojkarji v olimpijskih kvalifikacijah doživeli prvi poraz; Roglič uradno član nemške ekipe Bora Hansgrohe.