ON AIR

ON AIR

Download on the App Store

ON AIR episodes

  • Varhan Orchestrovič Bauer ON AIR: „Česká hymna sama je moc klidná, chybí jí slovenský kontrast."

    Varhan Orchestrovič Bauer je výrazná osobnost české hudební scény, známý jako skladatel, dirigent, aranžér i showman. Už od dětství ho fascinovala hudba napříč žánry a postupně si vybudoval pověst autora, který umí propojit klasickou orchestrální tvorbu s filmovou hudbou, jazzem, popem i scénickými projekty. Spolupracoval s významnými domácími i zahraničními interprety, psal hudbu k filmům, divadelním inscenacím i oratoriím a dokázal oslovit publikum svou energií a originalitou. A dokonce zkomponoval i novou verzi české hymny. V rozhovoru se vracíme k jeho hudebním začátkům, inspiracím, spolupracím a také k tomu, co ho baví na současné hudbě.

    ON AIR je talk show hudebního publicisty Pavla Kučery s hudebníky a lidmi z hudební branže. Nový díl je uveřejněn každý týden na YouTube kanálu Kytary.cz.

    58 min
  • Olga Lounová ON AIR: „Když v zahraničí vidí, že něco umíš, nemají problém dát ti šanci."

    Olga Lounová patří k nejvýraznějším českým popovým zpěvačkám a autorkám posledních let. Do povědomí veřejnosti vstoupila díky hitu Láska v housce a od té doby vydala několik úspěšných alb, psala písně pro Karla Gotta, účinkovala v muzikálech i ve filmech a stala se známou pro své energické koncertní show. Kromě hudby ji provází i vášeň pro adrenalinové sporty a cestování. V rozhovoru mluví o svých začátcích, průlomu do pop music, spolupráci s hudebními legendami i o tom, co ji inspiruje při tvorbě současných písní.

    ON AIR je talk show hudebního publicisty Pavla Kučery s hudebníky a lidmi z hudební branže. Nový díl je uveřejněn každý týden na YouTube kanálu Kytary.cz.

    43 min
  • Pavel Štěpán (HNF, XIII. století): „Komanči z Jihlavy o nás psali do Prahy, že jsme kriminálníci."

    Pavel Štěpán patří k zásadním postavám jihlavské hudební scény. V polovině 80. let stál spolu s bratrem Petrem u zrodu punkové kapely Hrdinové nové fronty, která se stala symbolem tehdejšího undergroundu a provokovala nejen texty, ale i nekompromisní energií. Po zákazu HNF se oba bratři pustili do nového směru a založili skupinu XIII. století, jež položila základy domácí gotické scény a dodnes patří mezi její nejvýraznější představitele. V rozhovoru s Pavlem se vracíme k punkovým začátkům, přerodu do gotického rocku i k tomu, jak se vyvíjela jeho hudební dráha až do současnosti.

    ON AIR je talk show hudebního publicisty Pavla Kučery s hudebníky a lidmi z hudební branže. Nový díl je uveřejněn každý týden na YouTube kanálu kytary.cz.

    43 min
  • Miloš „Dodo" Doležal ON AIR: „My se vás nebojíme, my jsme Iron Maiden."

    Miloš „Dodo" Doležal je jednou z nejvýraznějších osobností českého rocku a metalu. Už v 80. letech na sebe upozornil jako talentovaný kytarista a frontman skupiny Vitacit, kde se brzy stal klíčovou postavou a výrazným autorem. Po odchodu z kapely rozjel úspěšnou sólovou dráhu, během níž vydal řadu ceněných alb, spolupracoval s mnoha hudebníky doma i v zahraničí a postupně si vybudoval pověst respektovaného producenta a studiového technika. V rozhovoru se vracíme k jeho hudebním začátkům, období Vitacitu, zásadním spolupracím i k tomu, jak dnes vnímá svou tvorbu a aktuální metalovou scénu.

    ON AIR je talk show hudebního publicisty Pavla Kučery s hudebníky a lidmi z hudební branže. Nový díl je uveřejněn každý týden na YouTube kanálu kytary.cz.

    1 hr 20 min
  • Tereza Mašková ON AIR: „Lidi mi občas říkají, že mám v hlase něco, co je léčí."

    Tereza Mašková patří mezi nejvýraznější hlasy mladé české popové scény. Zpívání se věnovala od dětství, prošla si zkušenostmi v různých soutěžích, ale klíčovým okamžikem byla výhra v SuperStar v roce 2018, která jí otevřela cestu k širšímu publiku. Od té doby vydala několik úspěšných singlů i alb, spolupracovala s předními hudebníky a postupně si vybudovala vlastní, nezaměnitelnou tvář – doslova i obrazně díky svým růžovým vlasům. V On Air mluvíme o jejích začátcích, zkušenostech z talentových show, cestě k vlastní tvorbě i o tom, co pro ni znamenala „růžová Lucerna".

    ON AIR je talk show hudebního publicisty Pavla Kučery s hudebníky a lidmi z hudební branže. Nový díl je uveřejněn každý týden na YouTube kanálu kytary.cz.

    42 min
  • Roman Lomtadze ON AIR: „Prosadit se je vždycky těžké. V Los Angeles i v Praze."

    Roman Lomtadze patří mezi nejvýraznější bubeníky české scény posledních dvaceti let. Pochází z Gruzie, ale do České republiky se přestěhoval ve dvanácti. Nejdříve žil v Liberci, kde začal hrát na basu i bicí – to ho nakonec dovedlo na pražskou konzervatoř. Hrál mimo jiné s kapelami jako Čechomor, Arakain, Gaia Mesiah, Laura a její tygři či u Kamila Střihavky. V roce 2007 se přestěhoval do Los Angeles, kde se stal stálým členem kapely Scars On Broadway, projektu Darona Malakiana ze System Of A Down. Vedle toho působí v ambiciózním projektu Octavision, jehož členy jsou hudebníci jako Victor Wooten nebo Billy Sheehan. A stal se také členem týmu 30 Seconds To Mars. V rozhovoru pro On Air hovořil nejen o hudebních začátcích, ale i o mezinárodních zkušenostech, stylu hry, sólových projektech a každodenním životu mezi Prahou a Los Angeles.

    ON AIR je talk show hudebního publicisty Pavla Kučery s hudebníky a lidmi z hudební branže. Nový díl je uveřejněn každý týden na YouTube kanálu kytary.cz.

    39 min
  • Amrit Sen (Michael's Uncle) ON AIR: „Měl jsem obrovské štěstí na spolupráci s výbornými muzikanty."

    Amrit Sen je neoddělitelně spjatý s pražskou hardcoreovou kapelou Michael's Uncle (také Majklův strýček), kde působil jako zpěvák a výrazná tvář celé formace. Jeho naléhavý projev a nekompromisní texty odrážely atmosféru konce 80. a 90. let, kdy kapela patřila k nejradikálnějším na české scéně. Michael's Uncle si vydobyli pověst skupiny, která se nebála ostré kritiky ani experimentů, a jejich koncerty bývaly silným zážitkem nejen hudebně, ale i společensky. V rozhovoru s Amritem se vracíme k počátkům kapely, k tomu, co ji formovalo, i k jeho dnešnímu pohledu na tehdejší události a hudbu.

    ON AIR je talk show hudebního publicisty Pavla Kučery s hudebníky a lidmi z hudební branže. Nový díl je uveřejněn každý týden na YouTube kanálu kytary.cz.

    53 min
  • Jan Neckář ON AIR: „Bratr mě vykoupil z armády a za to mu musím do smrti sloužit."

    Jan Neckář je český hudebník, skladatel a klávesista, známý především ze skupiny Bacily, kde působí od 70. let po boku svého bratra Václava. Na vojenské hudební škole vystudoval hru na violoncello a klarinet, poté společně s Otou Petřinou založil Bacily a stal se jejich lídrem. A pro svého bratra složil řadu hitů, které pak společně nahráli. Vedle hraní v kapele se věnuje i vlastní tvorbě a aranžím, příležitostně skládal i pro jiné interprety, jako například Jana Hurychová. O tom všem byla řeč v dalším On Air.

    ON AIR je talk show hudebního publicisty Pavla Kučery s hudebníky a lidmi z hudební branže. Nový díl je uveřejněn každý týden na YouTube kanálu kytary.cz.

    1 hr 1 min
  • Jonatán Pastirčák (Pjoni) ON AIR: „Snažím se AI hacknout, abych ho využil opravdu kreativně."

    Slovenský producent, skladatel a multiinstrumentalista Jonatán Pastirčák, známý jako Pjoni či Isama Zing, patří k nejvýraznějším tvářím současné středoevropské elektronické a experimentální hudby. Od raných experimentů a projektu Ink Midget & Pjoni a spolupráce s Katarzií či Aid Kidem přes soundtracky k oceňovaným filmům až po aktuální projekt s Erikou Rein se jeho tvorba neustále proměňuje a posouvá hranice zvuku. V rozhovoru jsme se bavili o cestě od improvizace k precizní produkci, o hledání vlastního jazyka v hudbě i o tom, jak přemýšlí nad zvukem, který má vyvolávat emoce.

    ON AIR je talk show hudebního publicisty Pavla Kučery s hudebníky a lidmi z hudební branže. Nový díl je uveřejněn každý týden na YouTube kanálu kytary.cz.

    42 min
  • DJ Tráva ON AIR: „Při zásahu na CzechTeku porevoluční systém poprvé ukázal svoji moc."

    Petr Votava je fanouškům taneční elektronické hudby známý spíš pod svým uměleckým jménem DJ Tráva. Rodák z Domažlic, který začátkem roku oslavil šedesátku, se už na počátku 90. let stal jedním z prvních dýdžejů u nás, kteří se věnovali žánrům jako techno a house. A klubová noc Shake v pražském Roxy, jejímž byl rezidentem, patřila k nejvyhlášenějším mejdanům v zemi. V On Air hovořil o tom, jak ho formovaly punkové nahrávky a punková scéna osobně, o svém setkání s taneční hudbou, vrcholu taneční scény na přelomu milénia i o tom, jak vnímá současnou techno scénu. A řeč došla i na neslavný policejní zásah proti účastníkům CzechTeku, od nějž letos v létě uplynulo dvacet let.

    ON AIR je talk show hudebního publicisty Pavla Kučery s hudebníky a lidmi z hudební branže. Nový díl je uveřejněn každý týden na YouTube kanálu kytary.cz.

    48 min

About ON AIR

From the publisher's feed

Talk show hudebního publicisty Pavla Kučery s muzikanty a dalšími hudebními profesionály, natáčená v Kytary.cz v Praze Modřanech.

More shows like ON AIR

Host Radiožurnálu by Český rozhlas

Host Radiožurnálu

10 Listeners

BROCAST by Brocast

BROCAST

12 Listeners

Vinohradská 12 by Český rozhlas

Vinohradská 12

36 Listeners

U Kulatého stolu by Forcapture

U Kulatého stolu

12 Listeners

Studio N by Deník N

Studio N

32 Listeners

Prostor X by Pavlína Horáková

Prostor X

5 Listeners

Mediální cirkus by Seznam Zprávy

Mediální cirkus

3 Listeners

Ptám se já, Marie Bastlová by Seznam Zprávy

Ptám se já, Marie Bastlová

6 Listeners

Dobrovský & Šídlo by Dobrovský & Šídlo

Dobrovský & Šídlo

10 Listeners

Kecy a politika by Bohumil Pečinka, Petros Michopulos

Kecy a politika

10 Listeners

FACE TO FACE by FACE TO FACE

FACE TO FACE

1 Listeners

Čestmír Strakatý by Čestmír Strakatý

Čestmír Strakatý

2 Listeners

5:59 by Seznam Zprávy

5:59

9 Listeners

Spotlight by Spotlight Aktuálně.cz

Spotlight

4 Listeners

Boomer Talk by Miloš Pokorný

Boomer Talk

3 Listeners