Zaposleni v državni upravi, ki niso preboleli covida, bodo morali biti od prvega novembra za prihod na delo polno cepljeni. Do prvega oktobra pa bodo morali prejeti vsaj en odmerek cepiva, je pojasnil minister za javno upravo Boštjan Koritnik. Pravniki sicer opozarjajo, da odlok vlade ni ustaven.
Druge teme:
- Slovenija prejela prva evropska sredstva iz sklada za okrevanje in odpornost
- Na vnovičen poziv za mesto ustavnega sodnika prispeli štirje predlogi
- V Trstu se začenja Slofest: Festival Slovencev v Italiji