Državna sekretarka na ministrstvu za zdravje Marija Magajne je danes opozorila, da nošenje šalov ali rut po najnovejšem vladnem odloku ne šteje več kot zadostna zaščita pred okužbo s koronavirusom, povsod, kjer je to potrebno, je torej obvezna kirurška ali pralna maska. Sporočila je tudi, da bodo v kratkem določili, kako lahko zdravstveni delavci koristijo presežke ur in dopuste. Ministrstvo za delo pa je včeraj objavilo program javnih del, s katerim želijo popolniti kadre v socialno-varstvenih zavodih in bolnišnicah ter tako razbremeniti tam zaposlene.
- Včeraj 49 smrtnih žrtev covida, a epidemiološka slika se ponekod postopno izboljšuje
- Invalidi kljub težavam zaradi epidemije pomagajo drug drugemu
- Vlada ocenila, da je javni interes pri hidroelektrarni Mokrice nad ohranjanjem narave
- V Planici se začenja svetovno prvenstvo v poletih, bližnja Kranjska Gora pa je prazna