Vremensko dogajanje se še ne umirja, iz smeri Italije nad naše kraje že od sinoči nenehno prihajajo nove nevihtne celice. Po državi medtem potekajo številne intervencije. Že prvi val neviht je včeraj zvečer Vipavski dolini in Goriški prinesel debelo točo, škodo pa povzročil tudi v Posočju. O hudi uri so poročali tudi iz Štajerske, tam je brez električne energije več deset tisoč ljudi. Vremenoslovci sicer svarijo:
- Popoldne še mogoče močnejše nevihte, zato obstaja nevarnost poplav in plazov.
- Neurja v Italiji zahtevala dve smrtni žrtvi, na Siciliji in v delih Grčije hudi požari.
- Izraelska opozicija napoveduje zahtevo po ustavni presoji pravosodne reforme.
- Evropsko mladino na olimpijskem festivalu ozaveščajo o športu brez dopinga.