Slovenija je v preteklem letu znova postala normalna država, v kateri velja pravo, živimo v demokraciji in po pravilih odprte družbe, je ob prvi obletnici delovanja vlade dejal premier Robert Golob. Dotaknil se je tudi obljube, da se bodo znali spopasti s krizami, ki jih v enem letu ni bilo malo, ravno soočenje s krizo na miroljuben, demokratičen in pravni način je tisto, kar po njegovih besedah to vlado razlikuje od vseh prejšnjih. Meni, da je Slovenija na dobri poti, skupaj z vodjema koalicijskih SD in Levice pa je med drugim posebej omenil ukrepanje v zdravstvu, sociali, medijih in gospodarstvu. Velik izziv so tudi ukrepi za blaženje draginje:
- Na letni ravni hrana dražja za skoraj 15 odstotkov, inflacija 8,4-odstotna
- Na severu Kosova ostaja napeto: kosovski Srbi pred sedeži občin zahtevajo umik albanskih županov
- Ob svetovnem dnevu brez tobaka svarila pred novostmi, kot so elektronske cigarete