Potem ko so v zavarovalnici Generali pred dnevi napovedali podražitev dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja za 30 odstotkov, je poslanska skupina Gibanja Svoboda sinoči v zakonodajni postopek vložila spremembo zakona o zdravstvenem varstvu in zavarovanju, ki predvideva, da bomo s prvim septembrom namesto dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja zasebnim zavarovalnicam po novem plačevali obvezni pavšalni prispevek Zavodu za zdravstveno zavarovanje. Gre za predlog, podoben tistemu, ki ga je čez zakonodajni postopek skušala spraviti vlada Marjana Šarca. Če bo denarja v zdravstveni blagajni zmanjkalo, bo primanjkljaj pokril proračun, je zatrdil premier Robert Golob, ki ocenjuje, da bo zmanjkalo 180 milijonov evrov.
Druge teme oddaje:
- Washington po objavi zaupnih dokumentov še naprej miri zaveznike
- Celjski policisti identificirali 5 mladoletnih osumljencev medvrstniškega nasilja
- Zrak v Kanalu ob Soči med najbolj onesnaženimi v Evropi