Volivke in volivci so na včerajšnjih referendumih odločili, da novele zakona o vladi, zakona o dolgotrajni oskrbi in zakona o Radioteleviziji Slovenija obveljajo. Izidi so jasno sporočilo politiki, da ni izvoljena za onemogočanje dela države, temveč za delovanje v korist državljanov, je v odzivu poudaril premier Robert Golob. Največjo podporo je dobila novela zakona o RTV Slovenija, za katero se že napoveduje ustavna presoja. Da boj za neodvisen javni medij še ni končan, ob tem poudarja del zaposlenih na RTV.
Druge teme:
- Državni zbor potrdil spremembe zakona o dohodnini.
- Obrambni minister Šarec na enodnevnem obisku v Ukrajini.
- Zaradi stavke v Avstriji ustavljeni vsi vlaki, iz Slovenije samo do meje.