Ob prihajajoči jeseni in pričakovani dodatni draginji je premier Robert Golob s stroko pretresal vprašanja, kako zagotoviti energetsko varnost in obvladati draginjo. Kot je povedal, je vlada pripravila dva nova zakona, in sicer zakon o preskrbi s plinom ter interventni zakon za obvladovanje kriznih razmer pri oskrbi z energijo. Kot največji izziv je izpostavil nedelujoče energetske trge in poudaril, da bi morala vanje hitro in odločno poseči Evropska komisija. O tem bo ob robu strateškega foruma, ki se začenja na Bledu, spregovoril s predsednico Evropske komisije Ursulo von der Leyen.
V oddaji boste slišali tudi:
- Delegacija Agencije za jedrsko energijo na poti v jedrsko elektrarno Zaporožje
- Krajani ob gradbišču drugega tira znova opozarjajo na moteče vplive graditve
- Nova Gorica gosti največja literarna dogodka na Primorskem