V državnem zboru se danes drugič v tem mandatu zagovarja notranji minister Aleš Hojs. Opozicijska peterica mu očita soodgovornost za izredne razmere, policijsko nasilje na oktobrskih protestih, politizacijo policije in vladanje z odloki. Minister Hojs je očitke zavrnil z oceno, da je opozicija rušila prizadevanja za obvladovanje epidemije. Glede politizacije policije pa, da se s tem ni ukvarjal, ampak skrbel za boljše pogoje dela v policiji. Pričakovati je, da opoziciji, ki ima 43 glasov, tudi tokrat ne bo uspelo zbrati 46 glasov, potrebnih za razrešitev notranjega ministra.
Ostali poudarki oddaje:
- Informacijska pooblaščenka uvedla inšpekcijski postopek zaradi Janševega pisma državljanom.
- Na cepilnih dnevih za zdaj največ ljudi po poživitveni odmerek.
- Evropske okoljske ministre čakajo zahtevna pogajanja glede trgovanja z izpusti.