Na letališču v Kabulu so se po včerajšnjem kaosu razmere umirile, evakuacijski leti so spet stekli. Iz Afganistana sta ponoči odšla tudi dva Slovenca, tam ostaja še en slovenski državljan, ki skrbi za varnost delegacije Unije. Medtem skušajo talibani kazati prijaznejši obraz, ljudi pozivajo, naj se vrnejo na delo in k vsakdanjim opravilom, napovedujejo, da bodo ženske lahko študirale in delale, za vladne uslužbence pa so napovedali amnestijo.
Ostale teme:
- Na Haitiju se povečuje število žrtev sobotnega potresa, reševanje ovira tropska nevihta
- Največ primerov okužbe s koronavirusom od začetka junija, zaradi bojazni pred zlorabami pri cepljenju v Celju poostrili nadzor
- Tema bienala likovnih vizij v Novem mestu letos smeh