Sedemdnevno povprečje novih primerov okužbe s koronavirusom se je znova znižalo pod tisoč, kar pomeni, da smo spet v oranžnem območju, a veljajo ukrepi rdečega in tako bo tudi prihodnji teden, je sinoči odločila vlada. Ob tem je pri odpiranju gostinskih teras ubrala regijski pristop. Danes smo izvedeli, da je prevladujoča različica virusa pri nas angleška, a se ne širi tako hitro, kot so se pristojni bali do zdaj.
Ostale teme:
- Zakon o naložbah v Slovensko vojsko ni v neskladju z ustavo
- Napovedani umik Američanov in Nata iz Afganistana talibani razumejo kot zmago
- Število mladih prostovoljcev na Goriškem se je med epidemijo zmanjšalo za polovico
- Popoldne bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo in nekaj plohami