Nacionalna koordinatorica cepljenja, epidemiologinja Maja Grgič Vitek, je danes povedala, da so pristojni po cepljenju doslej sporočili 17 resnih neželenih učinkov, večino pri tistih, ki so prejeli odmerek Pfizerjevega cepiva. 7 cepljenih je umrlo. Pri treh primerih so pristojni ocenili, da povezave s cepljenjem ni oziroma je malo verjetna , štiri primere še preiskujejo. Grgič Vitek je ob tem poudarila, da so s Pfizerjevim cepivom cepili pretežno starostnike. Pri cepljenju s cepivom AstraZeneca, ki je zdaj pri nas ustavljeno, so poročali o enem resnejšem neželenem učinku, usoda nadaljnjega cepljenja s tem cepivom pa je odvisna od odločitve Evropske agencije za zdravila, ki bo znana jutri.
V oddaji še:
- Avstrija prehaja na regionalno rahljanje protikoronskih ukrepov
- S poukom v šolah se vračajo tudi tekmovanja
- Mariborska pediatrična klinika dobila sodobno enoto intenzivne nege