Epidemija v Sloveniji je do 17-tega decembra podaljšana, ker se epidemiološke razmere izboljšujejo prepočasi, je dopoldne sinočnjo vladno odločitev pojasnil Jelko Kacin. Še vedno smo nekje pri vrhu drugega vala; včeraj je v Sloveniji umrlo največ ljudi, okuženih s koronavirusom od začetka epidemije, in sicer 45. Zelo skrbi tudi to, da se je število okuženih v domovih za starejše v dobrem mesecu dni povečalo za kar 20-krat.
V oddaji tudi:
- Minister Šircelj: več proračunskega denarja zlasti za infrastrukturo in zdravstvo
- V Tešu bi lahko premog vsaj delno zamenjali s plinom
- Maribor razočaran ostal brez državnega denarja za infrastrukturne projekte
- Na sanacijo čaka še več plazov, tudi šmihelski