V državnem zboru so poslanci začeli dvodnevno obravnavo rebalansa proračuna za letos, ki so ga sicer sprejeli že novembra lani, vendar pa so popravki potrebni zaradi novih razmer, ki jih narekuje epidemija covida-19. Zaradi ukrepov za pomoč gospodarstvu, od čakanja na delo, nadomestil plač, pomoč samozaposlenim in denimo prebivalcem s turističnimi boni, se je država zadolžila za 5 milijard evrov, v državni blagajni pa bo nastala več kot 4-milijardna luknja, kar predstavlja več kot 9 odstotkov BDP-ja. Premier Janša pravi, da lahko vlada za vsak evro pojasni, za kaj bo porabljen.
V oddaji še:
- Pri nas včeraj 88 pozitivnih brisov na koronavirus
- Delavci Cimosa se bojijo, da številka o odpuščenih ni dokončna
- Spodnje Podravje skupno v projekt obnove vodovoda
- Na svetovno prvenstvo v Imolo tudi Pogačar in Roglič