Stranka Gibanje Svoboda je izrekla opomin svojim ljubljanskim mestnim svetnikom, ker so nedavno podprli izplačilo nagrade direktorici Zdravstvenega doma Ljubljana. To je po današnji seji izvršnega odbora Gibanja Svoboda povedal predsednik stranke in premier Robert Golob, ki je komentiral tudi aktualno dogajanje. Na pismo direktorjev zdravstvenih domov in bolnišnic, ki so zaradi plačnih nesorazmerij zagrozili z odstopom, premier Golob ne namerava podrobneje odgovarjati. O njihovih grožnjah pa je povedal, da so otročje. O tem, kako daleč so s pripravo zdravstvene reforme, je premier dejal le, da je imel strateški svet na mizi digitalizacijo zdravstva in izhodišča za preoblikovanje zavoda za zdravstveno zavarovanje.
Druge teme oddaje:
- Vlada bo slabo letalsko povezljivost Slovenije reševala s subvencioniranjem letov v 10 evropskih mest
- Ši Džinping s popolno podporo ljudskega kongresa ostaja na čelu Kitajske še najmanj 5 let
- V strelskem napadu v Hamburgu ubitih 7 ljudi, napadalec si je sodil sam